در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

افزایش ۲۳ درصدی حجم صادرات از مرز سیران بند بانه – اخبار تسنیم – Tasnimسعید سنجابی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بانه با اعلام این خبر اظهار داشت: در ده ماهه گذشته امسال ۱۵۲ هزار تن کالا از طریق بازارچه مرزی سیران بند بانه به اقلیم کردستان عراق صادر شده که در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد به لحاظ حجمی افزایش داشته است.

وی ارزش ریالی این حجم از صادرات را ۴۹ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: به لحاظ ارزش ریالی نیز در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته در ده ماهه نخست امسال با ۱۵۶ درصد رشد مواجه بوده است.

رئیس اداره گمرک شهرستان بانه با بیان اینکه الکترونیکی کردن رویه صادرات و راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی از مرداد ماه سال ۹۵ در گمرک سیران بند بانه را از دلایل اصلی رشد صادرات در بانه برشمرد و تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه در مدت مذکور شاهد رشد روز افزون صادرات در بانه بودیم.

سنجابی صادرات تیرچه های چوبی، شیشه، انواع مصنوعات پلاستیکی، کفش و میوه را از اقلام صادراتی کالا از بازارچه مرزی سیران بند بانه به اقلیم کردستان عراق عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۵ پیله ور فعال مشغول امر صادرات از این بازارچه مرزی به کشور عراق هستند.

وی با اشاره به روز جهانی گمرک نیز اظهار کرد: سازمان جهانی گمرک هر ساله شعاری برای این روز در نظر می گیرد که شعار امسال سازمان جهانی گمرک برای این روز با عنوان “محیط کسب و کار امن لازمه توسعه اقتصادی است” نامگذاری شده است.

وی گفت: گمرک کشور نیز در چند سال اخیر با الکترونیکی کردن روند صادرات و واردات شاهد موفقیت های خوبی بوده به طوریکه کسب مقام اول در حوزه مبارزه با مواد مخدر و کسب عنوان دوم مبارزه با قاچاق در بین گمرکات جهانی از جمله این موفقیت ها است که می توان به آن اشاره کرد.

انتهای پیام/ ت

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.