در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

بررسی بازی امیرو؛ ساده، زیبا و گاهی هم دریا زده


امیرو ماهی بگیر را می توان در یک جمله توصیف کرد: عنوانی عالی که در مهمترین بخشش به اندازه کافی خوب نیست. بازی از بعد فنی و به خصوص هنری عملکرد خوبی از خودش به جای می گذارد و موسیقی هم به مهمترین هدفش که القای حس و حال جنوب است، می رسد ولی زمانی که بحث گیم پلی به میان می آید امیرو از نفس می افتد.

بازی داستان ماهگیری با نام امیر را روایت می کند که در سواحل صخره‌ ای جنوب ایران و غارهای عمیق خلیج فارس غواصی می کند و به شکار ماهی می رود. در طول این سفر، شما با او همراه هستید و باید با شکار هر موجودی که می توانید سکه هایی به دست آورید.

در هر مرحله امیرو به زیر آب رفته و بعد از آنکه روی یک سنگ فرود آمد شروع به انداختن نیزه به سمت ماهی ها می کند؛ کافیست انگشت تان را در هر جهتی که می خواهید نیزه پرتاب شود نگه دارید و بعد از چند لحظه بردارید تا تیر به سمت موجودات زنده آب برود.

بعد از آنکه دیگر ماهی ندیدید، به پایین تر می روید و دوباره با ایستادن روی سنگی شروع به پرتاب نیزه می کنید. این روند نیز تا زمانی که در پایان مرحله به کف دریا برسید ادامه دارد. البته همه چیز به آن آسانی که حدس می زنید نیست. امیرو یک کپسول اکسیژن به همراه خودش حمل می کند و پرتاب هر نیزه، برابر با کاهش این اکپسول خواهد بود.

اگر هم در پایان اکسیژتان تمام شود یا به اندازه کافی ماهی شکار نکنید مجبورید از اول مرحله را آغاز کنید. جدا از اینکه کوسه ها، عروس های دریایی، لاک پشت ها و مارماهی ها مانع رسیدن بازیکن به هدف شان می شوند. در این بین هم می توانید با خرید قایق های بهتر، نیزه های قوی تر و یک لباس غواصی متفاوت مجهز تر به غواصی بروید.

سازنده تمام تلاشش را کرده تا عنوانش را از تکرار نجات دهد و سادگی مکانیزم ها، امیرو را خسته کننده نکند ولی آن ها تا حدودی ناموفق بودند و بازی بیشترین ضربه اش را از همین بخش گیم پلی می خورد. توسعه دهنده خیلی دیر به دیر ویژگی های جدید عنوانش را نشان می دهد.

در خیلی از مراحل باز با همان تکرار مکررات اما در زمانی طولانی تر مواجه هستید. مکانیزم های گیم پلی بازی کشش این همه تکرار را ندارند و اگر توسعه دهنده با کمتر کردن مرحله ها، المان های جذاب ساخته اش را پخش می کرد مطمئنا با اثر سرگرم کننده تری رو به رو بودیم.

البته در گفت و گویی که با استودیوی ناتیلوس داشتیم، آن ها وعده دادند که در آپدیت های آینده شاهد یک منطقه جدید خواهیم بود که مکانیزم هایی متفاوت با گیم پلی کنونی دارد:

یک آپدیت قبل عید خواهیم داشت که در آن یک محیط جدید همراه با دشمن های جدید اضافه می شود. برای بعد از عید هم قرار است که لیدربورد و ایونت آنلاین و همچنین آخرین محیط بازی که دارای یک مکانیک کاملا جدید هست را در بازی قرار دهیم.

از دیدگاه شنیداری و دیداری نظرمان را همان ابتدای مطلب گفتیم؛ امیرو در این زمینه ها عالی عمل می کند. خود امیرو طراحی خیلی خوبی دارد و با وجود اینکه محیط مرحله ها دیر به دیر عوض می شود ولی سازنده با پس زمینه های متفاوت، ماهی های گوناگون و رنگ بندی مناسب بازی توانسته به خوبی این مشکل را برطرف کند.

جالب اینجاست بدانید که سازنده برای ساخت این عنوان، از موتور اختصاصی خودش استفاده کرده است. موسیقی هم نه تنها تنوع خوبی دارد بلکه کاملا به اتمسفر بازی نزدیک است. حرف هایمان را اینگونه به پایان می رسانیم که امیرو با وجود تمام جذابیت هایش، در بخش گیم پلی کاستی هایی دارد. امیدواریم در قسمت این مشکلات را نبینیم.

 

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.