در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

بررسی بودجه۹۷به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمد‌حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، امروز (یکشنبه ۸ بهمن) در صحن علنی پارلمان در مخالفت با لایحه بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: تبصره ۳ ماده ۱۸۶ آئین‌نامه داخلی مجلس، اشاره دارد که با رد کلیات لایحه بحران ایجاد نمی‌شود و بر اساس این تبصره در صورت رد کلیات لایحه، لایحه به کمسیون تلفیق ارجاع می شود تا ظرف ۷۲ ساعت گزارش اصلاحی تدوین شود.

وی با بیان اینکه انتظار همگان از لوایح ایجاد تحولات مثبت در اداره کشور است، افزود: در برخی از کشور‌های دنیا مجالس آنها تنها به بررسی لایحه سالانه می‌پردازند و کاری به اصلاح قوانین و رسیدگی به آنها ندارند و این هم به دلیل اهمیتی است که شکل‌گیری بودجه در زندگی مردم آن جامعه و بخش‌های مختلف فعال در آن جامعه دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس در بخش دیگری از نطق خود با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه سال ۹۷ نه تنها شاهد کاهش حجم دولت نیستیم، ادامه داد: بلکه آنچه که شاهد هستیم متورم شدن دولت با سیاست‌های نادرست و با افزایش بودجه جاری به طور گسترده است.

فرهنگی با بیان اینکه در لایحه بودجه نسبت به کشاورزی و آب غفلت شده است، گفت:کاهش ۵۰ درصدی اعتبارات هم در سازه و هم در شبکه و کاهش ۵۰ درصدی اعتبارات بخش کشاورزی و همچنین کاهش ۳۰ درصدی بیمه محصولات کشاورزی از جمله مصادیقی است که در این زمینه می‌توان به آنها اشاره کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه کمیسیون تلفیق بودجه در بخش یارانه‌ها تغییراتی به وجود آورده است، تصریح کرد: این تغییرات سبب عدم نگرانی مردم که در جامعه زندگی خودشان را بر اساس همین منابع تنظیم کرده‌اند نشده است.

انتهای‌پیام/

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.