در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

تظاهرات مقابل سفارتخانه‌های امارات؛ اعتراض به بردگی مهاجران و تجارت انسان ‎ – اخبار تسنیم – Tasnim  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، گروهی از فعالان به دعوت سازمان “جان آفریقایی ها مهم است” در اطراف سفارت امارات در لندن تظاهرات کرده و خواهان اتخاذ تدابیر فوری و قاطع علیه کسانی شدند که مهاجران آفریقایی را به بردگی می کشند. این تظاهرات همزمان با تظاهرات مشابه مقابل سفارتخانه های امارات در پاریس و واشنگتن به دعوت سازمان یاد شده برگزار شد.

 تظاهرات کنندگان خواهان مجازات کسانی شدند که در این جرایم دست دارند. آنها همچنین از غرب خواستند تا برای آزادی مهاجران به بردگی کشیده شده و مبارزه با اشکال مختلف پرونده های تجارت انسان فوری وارد عمل شود زیرا امارات -به گفته تظاهرکنندگان- از چندین سال پیش در صدر فهرست این نوع پرونده ها قرار دارد و این امر به طور مداوم رو به افزایش است.

 تظاهرات کنندگان از کشورهای اروپایی خواستند تا مسئولیت خود را به طور کامل در قبال مهاجران انجام داده و تردد امن آنها را تسهیل بخشند.

 این اعتراضات در برابر سفارتخانه های امارات همچنین برای محکوم کردن قاچاق مهاجران آفریقایی از دوبی به خارج و از خارج به این شهر و نیز به منظور کمک به قربانیان تجارت انسان برای بازگشت به آغوش خانواده های خود در آفریقا برگزار شد.

 برپایه این گزارش، برگزار کنندگان تظاهرات همچنین از ابوظبی خواستند که حمایت مالی خود از گروههای مسلح در لیبی را که مهاجران آفریقایی را بازداشت، شکنجه و به قتل می رسانند یا آنها را به عنوان برده می فرشند، متوقف کند.

 شبکه تلویزیونی “سی ان ان” آمریکا نیمه ماه نوامبر گذشته گزارشی تصویری را منتشر کرد که بازار فروش مهاجران آفریقایی و فروش هر یک از مهاجران به مبلغ ۱۲۰۰ دینار لیبی (حدود ۸۰۰ دلار آمریکا ) را در منطقه ای در نزدیک شهر طرابلس پایتخت این کشور نشان می داد.

 برپایه این گزارش، کمپین بین المللی تحریم امارات اواخر ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی هفته همبستگی با مهاجران آفریقایی را برگزار کرد که قربانی بردگی گروههای مسلح در لیبی شده بودند که امارات آنها را تشکیل داده و حمایت مالی می کند.

انتهای پیام/

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.