در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

روحانی قدردان هاشمی در کرمان :: روزنامه آرمان امروز


آرماندر آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی به‌رغم مشکلاتی که از نظر فشارهای خارجی و همچنین بی‌تدبیری دولت‌مردان قبلی در مسیر توسعه همه جانبه کشورمان به وجود آمده است. دولت روحانی توانسته قطار توسعه کشور را به ریل اصلی خود باز گرداند. این روزها دوباره اخباری مبنی برخود کفایی‌های مختلف به گوش می‌رسد. رئیس‌جمهور که برای صدور دستور بهره برداری از ده‌ها پروژه به کرمان سفر کرده بود کارخانه فولاد اسفنجی را افتتاح کرد و با افزودن تولیدات این کارخانه کشورمان به بزرگترین تولید کننده فولاد اسفنجی در جهان تبدیل شد.


شکوفایی ایران


رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از آرزوهای آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی شکوفایی ایران بود، گفت: هاشمی رفسنجانی همه وجودش عشق به ایران و اسلام بود و با تمام سلول‌های خود به طراوت ایران عشق می‌ورزید. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم بهره برداری همزمان از طرح‌های اقتصادی و زیربنایی در استان کرمان اظهار کرد: بنده همواره در همه مراسمات افتتاحیه‌ها بنده به یاد آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی می‌افتم و همواره از این مرد بزرگ یاد می‌کنم.


۱۷۱۹ طرح


روحانی تصریح کرد: کرمان سرزمین جهاد، فداکاری، صنعت و آبادانی است وی گفت: جای خوشحالی دارد که مردم و دولت در کنار هم در یک روز در بخش‌های آب، خاک، کشاورزی و صنایع تبدیلی و دامپروری حدود ۱۷۱۹ طرح و پروژه را افتتاح کنند که این مهم موجب امیدواری است و نشان دهنده این است که مردم ایران مردمی فعال برای آبادانی کشور می‌باشند. روحانی بود بیان کرد: امیدواریم آب از جنوب به این استان برسد و با اتصال راه آهن بتوانیم توسعه استان کرمان را شاهد باشیم.


آهن اسفنجی


رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز به تکمیل زنجیره فولاد رسیده‌ایم که نشان دهند نشاط، حرکت و فعالیت مردم ادست، تصریح کرد: در سطح جهان ایران بالاترین تولید کننده آهن اسفنجی است. رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران در میان ۱۵۵ کشور ذخایر ارزی و طلای در رتبه‌هایی بالایی قرار دارد که این جای خوشحالی است، اظهار کرد: در گذشته فقط نفت به اروپا صادر می‌کردیم اما امروز گندم و فولاد صادر می‌کنیم.


نظام ما


رئیس‌جمهور افزود: حتما نقایصی وجود دارد اما باید دست در دست یکدیگر آنها را برطرف کنیم. مردم جای نقد دارند و مردم اگر نقد دارند باید نظر خود را اعلام کنند. نظام ما یک نظام دیکتاتوری نیست. مردم آزاد هستند که بیان می‌کنند و حق دارند که بیان کنند و ما همه جا باید در کنار یکدیگر باشیم.


همچنین رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم هستند که در کنار دولت می‌توانند موجب پیشرفت کشور شوند، گفت که بدون حضور، نظر و رأی مردم و حتی بدون انتقاد مردم نمی‌توانیم مسیر پیشرفت و سعادت را بپیماییم. روحانی در اجتماع بزرگ مردم سیرجان، مردم استان کرمان را مردمی دلاور، انقلابی و ایثارگر برشمرد و اظهارداشت: بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در جریان این سفر افتتاح می‌شود که این در تاریخ استان‌های کشور ما کم نظیر است.


انقلاب


روحانی اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که تنها انقلابی را به ثمر رساندیم که هیچ ابرقدرتی حامی این انقلاب نبود وخود مردم به تنهایی با اتحاد، ایثار و فداکاری‌شان در برابر رژیم تا دندان مسلحی ایستادند که همه ابرقدرت‌ها از آن رژیم حمایت می‌کردند. رئیس‌جمهور تصریح کرد: مردم با دست خالی و ایثارگری خود، نظام دیکتاتوری را سرنگون کردند و برای اولین بار در تاریخ زندگی‌شان، پای صندوق رأی حقیقی و واقعی حضور یافتند. هنوز دو ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که امام مردم را پای صندوق رأی دعوت کرد. در تاریخ انقلاب‌های دنیا نمونه ای را پیدا نمی‌کنید در کمتر از ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب، مردم برای انتخاب نوع نظام سیاسی پای صندوق رأی آمده باشند.


تصمیم برای ملت


رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه در واشنگتن کسی فکر نکند می‌تواند برای ملت بزرگ ایران تصمیم بگیرد، اظهارداشت: مردم ایران، جنایات شما را در طول تاریخ دیده‌اند. مردم ساواک و شکنجه‌های ساواکی را که به دست شما بنیاد نهاده شد، فراموش نکرده‌اند، مردم تجاوزات شما را به منطقه از یاد نبرده‌اند، شما به افغانستان و عراق تجاوز کردید و به داعش کمک می‌کنید و شما هستید که می‌خواهید در این منطقه امنیت نباشد. روحانی اظهار داشت: شما امروز در واشنگتن به فکر مردم ایران افتاده و برای مردم ایران دلسوزی می‌کنید؟ اگر راست می‌گویید اموال مردم را که غارت کرده اید، پس بدهید. شما سال‌ها مردم ایران را در تحریم نگاه داشتید، تحریم شما به نفع مردم بود یا به ضرر مردم؟ شما حتی دارو را هم بر روی مردم ایران تحریم و اموال مردم را هم چپاول کردید، آیا شما می‌توانید بگویید دلسوز مردم ایران هستید؟


اشتغال بی‌سابقه


روحانی با بیان اینکه در سال گذشته مردم استان در کنار مسئولان اجرایی یکی رکورد تاریخی برای اشتغال ایجاد کرده‌اند، خاطر نشان کرد: سال گذشته ۴۶ هزار اشتغال در استان کرمان ایجاد شد که در تاریخ استان بی‌سابقه است و این نشان‌دهنده سخت‌کوشی، فداکاری و ایثارگری مردم استان است. رئیس‌جمهور با اشاره به حساسیت و اهمیت استان کرمان، گفت: استان کرمان، نقطه اتصال دریای عمان و خلیج فارس به مرکز کشور به‌شمار می‌رود.


انتقال آب


روحانی انتقال آب از دریای عمان به سیرجان را طرح دیگر دولت برای این منطقه دانست و گفت: طراحی برای اجرای این طرح انجام شده و سرمایه‌گذاری و فاینانس آن توسط بخش خصوصی و دولتی آغاز گردیده است و دولت متعهد می‌شود تا مشکلات بانکی این طرح بسیار مهم را برطرف کند و اجرایی شدن آن می‌تواند ضمن تأمین نیاز مردم، در حوزه صنعت استان کرمان و شهرستان سیرجان تحول ایجاد کند.


زلزله‌زدگان


رئیس‌جمهور افزود: مردم مناطق زلزله‌زده استان کرمان، حتما مشکلات، توقعات و نیازهای بحقی دارند که باید مورد رسیدگی قرار گیرد و این وظیفه شرعی، ملی، انسانی و قانونی ما است و امیدوارم فردا بتوانم در زمینه رفع این مشکلات و از جمله ساخت مسکن دائمی برای آنها، قول‌هایی به مردم بدهم. روحانی در ادامه سخنان خود با تشکر از همدلی و همکاری همه مسئولان استان کرمان، اظهار داشت: همه ما می‌دانیم که کشور با محدودیت‌هایی در زمینه منابع و امکانات مواجه‌است و برای غلبه بر این محدودیت‌ها باید همه همدل در کنار هم باشیم. هیچ راه دیگری جز همکاری و هماهنگی همه نهادها و مردم در مسیر سازندگی کشور وجود ندارد.


منابع دول


روحانی خاطر نشان کرد: البته چنان‌که تأکید کردم منابع و امکانات دولت به تنهایی برای دستیابی به پیشرفت مطلوب کافی نیست و همه چه ایرانیان داخل کشور و چه ایرانیان خارج از کشور، چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی باید از همه توان کشور و از همه منابع قابل استفاده جهانی برای پیشرفت کشور استفاده کنیم و نباید صرفا به منابع داخلی کشور اکتفا کنیم.


سرمایه‌گذاری


رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرمایه‌گذاران به دنبال امنیت سرمایه‌گذاری و سود بیشتر هستند، اظهار داشت: ایران کشوری با امنیت بالا، برخوردار از مردم با فرهنگ، منابع غنی و اقلیم جغرافیایی بسیار متنوع است که برای سرمایه‌گذاران بسیار جذاب است، لذا باید مشکلات و معضلاتی را که در مسیر جذب سرمایه‌گذاری وجود دارد برطرف کنیم و مهم‌ترین عامل در این مسیر برای جذب سرمایه وحدت و هماهنگی داخلی است که در کنار اختلاف سلایق منطقی و معقول باید در معرض دید جهانیان قرار گیرد.


نزولات آسمانی


رئیس‌جمهور ادامه داد: در سال‌های اخیر و به‌ویژه امسال نزولات آسمانی به شدت کاهش یافته است لذا باید راه‌های موثرتری برای اصلاح الگوی مصرف آب و صرفه‌جویی طراحی و اجرا کنیم. به عنوان مثال معیار میزان تولید برحسب سطح در کشاروزی باید به میزان مصرف آب بر‌حسب سطح تغییر کند؛ نمی‌شود در برابر خشکسالی ایستاد و فقط نظاره‌گر بود.


بافت فرسوده


رئیس‌جمهور گفت: یکی دیگر از مسائلی که در جلسه امروز مطرح شد، موضوع بافت‌های فرسوده است. باید بافت‌های فرسوده بازسازی شوند و مردم از خانه‌های نو و مقاوم بهره‌مند شوند تا علاوه بر مزایای دیگر این خانه‌ها، در برابر زلزله نیز ایمنی بیشتری داشته باشند. دولت در راستای بازسازی بافت‌های فرسوده اقداماتی را آغاز خواهد کرد که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود. روحانی اضافه کرد: یکی از این طرح‌ها آن است که اگر دولت یا نهادهای دیگر مثل شهرداری‌ها، ‌زمینی در اختیار دارند، آن را به توسعه‌گرها واگذار کنند تا دو برابر نیاز مناطق فرسوده هدف در آنها مسکن ساخته شود و بعد با واگذاری منزل مسکونی فرسوده و زمین آن به‌جای پول افراد بتوانند این خانه‌های ساخته شده را رایگان در اختیار بگیرند. در سفر روحانی۱۳ پروژه مربوط به توسعه و ارتقای بهره‌وری صنایع مس سرچشمه در رفسنجان، از طریق ویدیو کنفرانس، به طور همزمان و با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.


Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.