در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

فیلیپس از مانیتور ۴۹ اینچی خمیده با نسبت ۳۲ به ۹ رونمایی کرد


فیلیپس به تازگی از مانیتور خمیده ۴۹ اینچی جدیدی رونمایی کرده که نسبت نمایشگر عریض ۳۲ به ۹ را ارائه می دهد.

مدل مانیتور جدید «Brilliance 492P8» است که رزولوشنی ۵۱۲۰ در ۱۴۴۰ دارد. علی رغم اینکه مانیتور یاد شده اولین نمونه ۴۹ اینچ خمیده ای نیست که معرفی شده (این افتخار قبلاً به سامسونگ رسیده بود)، ولی اولین مانیتوری است که این رزولوشن بالا را در نسبت ۳۲ به ۹ ارائه می دهد.

البته قبلاً این مانیتور در رویداد IFA تابستان سال جاری نمایش داده شده بود، ولی در آن زمان رزولوشن آن ۳۸۴۰ در ۱۰۸۰ اعلام شده بود. نمونه ای که به تازگی معرفی شده رزولوشن بالاتری را ارائه می دهد و قرار است در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی روانه بازار آمریکا شود.

برای توسعه این مانیتور، فیلیپس بیش از این که روی قابلیت های آن برای گیمرها تمرکز کند، بر بهره وری آن متمرکز شده است. در معرفی این مانیتور اشاره ای به فناوری های FreeSync از AMD یا G-Sync h انویدیا نشده. همچنین نرخ رفرش و زمان پاسخ دهی آن مشخص نشده. با این حال برخی از مشخصات فنی آن اعلام شده است.

مانیتور مورد بحث دارای انحنای ۱۸۰۰R بوده و میزان روشنایی ۶۰۰ نیت را ارائه می دهد. میزان کنتراست آن نیز ۵۰۰۰ به یک است. درگاه هایی که برای آن در نظر گرفته شده دیسپلی پورت، HDMI ،USB-C، VGA ،USB 3.0 و یک درگاه شبکه است.

این مانیتور که برای دریافت جایزه طراحی IF نیز انتخاب شده از حاشیه های نمایشگر بسیار باریکی بهره می برد و زاویه دید آن ۱۷۸ درجه عنوان شده. فیلیپس مانیتور جدید را برای استفاده در زمینه های تولید محتوای صوتی و تصویری، مهندسی، مالی و سایر صنایع پیشنهاد داده است.

در حال حاضر اشاره ای به قیمت این مانیتور نشده، ولی انتظار می رود با توجه به اینکه رزولوشن بالایی را با مشخصات یاد شده ارائه می دهد، با قیمت بالایی روانه بازار شود.

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.