در تن رو سایت های خبری - علمی - فن آوری و ... را سریع مرور کنید

کتاب چای نعنا اثر منصور ضابطیان


منصور ضابطیان بعدِ از سر گذراندن چهار سفرنامه، حالا شرح سفر بیست روزه‌اش در اردیبهشت ماه سال نود و شش به مراکش را با مخاطبان بیشمار فارسى زبانش در قالب کتاب چای نعنا به اشتراک مى گذارد.


منصور ضابطیان در صفحه‌ى اینستاگرام خود مى‌نویسد:

سرانجام چاى نعنا دم کشید. کتاب جدید مثل دنیا آوردن بچه مى ماند. رنج آور است و شیرین.

و طرفداران سفرنامه هایش، بى تابانه منتظرند تا کتابِ جلد قرمزى را که رویش شاخه ى نعنایى نقش بسته، در دست بگیرند. فاصله‌ى کتابفروشى تا خانه را به تورق بگذرانند. عکس هاى ضابطیان از گوشه و کنار مراکش را سرسرى نگاهى کنند، تا موعد خوانش کتاب هرچه زودتر فرا برسد.

[ لینک مرتبط: کتاب مارک و پلو اثر منصور ضابطیان ]

کتاب چای نعنا

کتاب چای نعنا

مراکش دروازه ى آفریقاست و نزدیک ترین کشور آفریقایى به اروپا.

تجربه‌ى خواندن سفرنامه هاى او به قدرى دلپذیر است که خواننده حس می‌کند تمام مسیر، شهر به شهر با او همسفر بوده، وزش نسیم از کناره‌ى اقیانوس اطلس و دریاى مدیترانه صورتش را نوازش کرده، غذاى محلى خورده، صوت موذن را بر مناره به گوش جان شنیده، در پیچ واپیچ هاى مدینا گم شده و لذتى وافر از این سفر برده است.


ضابطیان همچنین، یک راهنماى خوب و قابل اعتماد است به طبع کتاب هایش هم یک مرجع گشت و گذار در آن کشورها به حساب مى آیند. به شخصه اگر روزى به یکى از این کشورها سفر کنم، کتاب را در دست میگیرم و همانجور پى ارتباط با آدم هاى جدید میگردم که منصور ضابطیان یادم داده، همان گوشه هاى دنج و مردمى‌اى را مى جویم که او گشته و خلاصه نمیگذارم چیزى از قلم بیفتد.


عطر چاى نعنا، لذت خوردن غذاهاى چرب و خوشمزه‌ى جدید، دیدن خورشید در حال طلوع، وزش باد ملایم از سوى اقیانوس، بازى با گربه هاى شهر، اقامت در مهمانخانه‌ى قدیمى و زدودن گرد سفر با استحمام در گرمابه اى قدیمى، تنها بخشى از تجربیات همسفرى خوانندگان این کتاب با نویسنده اش است.

[ لینک مرتبط: سفرنامه مارک دو پلو اثر منصور ضابطیان ]

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.